Türkiyedeki Biyomedikal Şirketleri

Türkiye’de birçok biyomedikal şirketi bulunmaktadır. İşte bazı biyomedikal işletmeleri örnekleri:

  1. Arçelik Biyomedikal: Elektronik cihaz cihazları, yoğun bakım cihazları ve cerrahi cihazlar gibi bir dizi biyomedikal ürün tasarımı, üretim ve tüketim konusunda faaliyet gösteren bir şirkettir.
  2. ASELSAN: Savunma, haberleşme ve elektronik alanda faaliyet gösteren ASELSAN, biyomedikal alanda da ürünler üretmektedir. Tıbbi görüntüleme sistemleri, teşhis cihazları ve medikal elektronik cihazlar gibi ürünler geliştirmektedir.
  3. Medtronic Türkiye: Medtronic, dünyanın önde gelen medikal teknoloji üretiminden biridir ve Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Kalp ve damar hastalıkları, iletim, diyabet ve cerrahi çözümler gibi alanlardaki ürünleri sunmaktadır.
  4. Siemens Healthineers Türkiye: Siemens Healthineers, tıbbi görüntüleme, laboratuvar tanı sistemleri, teşhis ve hastane otomasyonu gibi alanlarda çözümler sunan küresel bir sağlık teknolojileri şirketidir.
  5. Biosys Medikal: Tıbbi cihazlar ve kaydetme konusunda bir Türk şirketidir. Anestezi, bakım yoğun, cerrahi ve bakım maliyetlerinin kullanılan kullanım ömrü tasarımı, üretim ve satış konusunda faaliyet göstermektedir.
  6. Medisell Medikal: Medikal cihazlar, cerrahi aletler, implantlar ve tıbbi sarf malzemeleri gibi imalatçı ithalatını ve dağıtımını yapan bir şirkettir. Gastroenteroloji, ortopedi, kardiyoloji gibi birçok farklı alanda ürün yelpazesine sahiptir.

Bu sadece Türkiye’deki biyomedikal şirketlerinin bazı örnekleridir. Biyomedikal sektörü Türkiye’de büyümekte olan bir etkinleştirici ve daha pek çok şirket faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için sektördeki diğer işletmeyi araştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir