Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması | Teknofest

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması düzenlenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2030 Engelsiz Yaşam vizyonu doğrultusunda, özel gereksinimli bireylerin sağlık, kapsayıcı eğitim, bağımsız yaşam, afet ve insani bakımdan acil durumlar için erişilebilirliği önceleyerek milli teknoloji hamlesi ile toplumsal bütünleşmeyi amaçlanmaktadır. Bireylerin sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştirmeyi, teknolojik fikirlerini; özgün, yerli ve milli kaynaklar aracılığıyla hayata geçirmelerini sağlayarak özel gereksinimli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Özel gereksinimli bireylerin akademik, sosyal ve mesleki hayatlarında karşılaştıkları zorlukları asgari seviyeye düşürecek nitelikte fikir ve çalışmalar beklenmektedir.

Yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm ilköğretim, ortaokul, lise (Açık Öğretim dahil) ve üniversite öğrencileri (Lisans, Ön lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Açık Öğretim dahil) ve mezunlar katılabilir.Değerlendirme; Proje Ön Değerlendirme Rapor ve Proje Tanıtım Videosu, Proje Detay Raporu ve yarışma puanlaması olarak üç farklı aşamada yapılacaktır. Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için ENGELSİZ YAŞAM TEKNOLOJİLERİ YARIŞMASI linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir.

Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır.Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar ilerleyen tarihte TEKNOFEST web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Yarışma Son Başvuru Tarihi 28 ŞUBAT!

kaynak: https://teknofest.org/tr/competitions/competition/88

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir